ایجاد چال گونه(خنده) با جراحی

yamki-na-chekah00

چال گونه يا فرورفتگي‌هاي دو طرف دهان، از نظر خيلي افراد باعث جذابيت بيشتر و عزيز شدن فرد در نگاه ديگران مي‌شود. وجود چال گونه مي‌تواند زيبايي و درخشندگي لبخند را با ظرافت خاصي افزايش دهد و به همين خاطر در بسياري از فرهنگ‌ها به عنوان يک خصوصيت جذاب شناخته مي‌شود. چال گونه طبيعي هنگامي ايجاد مي‌شود که يک فرورفتگي کوچک در ماهيچه گونه وجود داشته باشد. اين فرورفتگي باعث مي‌شود که وقتي يک فرد مي‌خندد، دو شکاف در دو طرف دهان او پديدار شود. با عمل جراحي ايجاد چال گونه مي‌توان اين روند طبيعي شکل‌گيري چال گونه را شبيه‌سازي کرد.

امروزه شما هم اگر به صورت مادرزادي و ژنتيکي چال گونه نداريد، با انجام يک عمل جراحي ساده به نام "عمل ايجاد چال گونه" در کلینیک زیبایی ما به راحتي مي‌توانيد چال گونه داشته باشيد. عمل ايجاد چال گونه يک عمل زيبايي با حداقل تهاجم است و همه افرادي که هميشه دوست داشته‌اند در صورت خود چال گونه داشته باشند تا چهره‌شان نازتر و جذاب‌تر به نظر برسد، مي‌توانند به راحتي اين عمل را انجام دهند. اين عمل از داخل دهان و بدون ايجاد هيچ گونه جراحت و بريدگي بر روي پوست صورت شما انجام مي‌شود.

مهم‌ترين مزاياي عمل ايجاد چال گونه در کلينيک زيبايي ما عبارت است از:

 • بدون نياز به استراحت بعد از عمل
 • تقويت اعتماد به نفس
 • ايجاد چال گونه دائم و هميشگي
 • نتايج ماندگار
 • بدون نياز به مراقبت‌هاي سخت بعد از عمل

براي کسب اطلاعات بيشتر مي‌توانيد از طريق شماره‌هايما تماس بگيريد و يک قرار مشاوره تعيين کنيد.

فرآیند ايجاد چال گونه در کلينيک زيبايي ما


مشاوره

هنگامي که براي انجام عمل ايجاد چال گونه به کلينيک زيبايي ما مراجعه مي‌کنيد، اولين گام آن است که در يک جلسه مشاوره خصوصي با متخصصين ما شرکت کنيد. در اولين مرحله از مشاوره، ما سؤالاتي از شما مي‌پرسيم تا اطمينان حاصل کنيم که شما اطلاعات کافي از روند انجام اين عمل داريد. علاوه بر آن ما بايد بدانيم که چال گونه مورد علاقه شما دقيقاً چه ويژگي‌هايي بايد داشته باشد تا از نظر شما جذاب به نظر برسد. از آنجا که عمل ايجاد چال گونه به صورت اختصاصي و متناسب با خصوصيات چهره شما انجام مي‌شود، بنابراين تعيين موقعيت دقيق و نيز شکل و عمق چال گونه در جلسه مشاوره از اهميت بسيار زيادي برخوردار است.

ساير اقداماتي که در جلسه مشاوره انجام مي‌شود شامل بررسي دقيق سوابق پزشکي شما، داروهايي که مصرف مي‌کنيد و آلرژي‌هايي که احتمالاً به آن مبتلا هستيد، مي‌باشد. همچنين شکل صورت شما، تناسب بين اجزاي صورت، نوع پوست و وضعيت داخل دهان شما به دقت مورد معاينه و ارزيابي قرار مي‌گيرد تا برنامه عمل جراحي شما تهيه شود.

شکل و موقعيت چال گونه

بعضی از افراد ترجیح می‌دهند که چال گونه آنها به شکل گرد و عمیق باشد. بعضی دیگر دوست دارند چال گونه عمیق اما به حالت عمودی داشته باشند. خیلی از افراد هم به چال گونه ظریف و کم عمقی که فقط در زمان لبخند کاملاً باز دیده شود، علاقه دارند. تمامی این حالت‌ها را می‌توان با تغییر عمق و جهت فرورفتگی‌هایی که در جریان عمل ایجاد چال گونه توسط پزشک ایجاد می‌شود، تولید کرد.

موقعیت ایده‌آل برای یک چال گونه تقریباً در نقطه تقاطع یک خط عمودی فرضی که از لبه خارجی چشم به طرف پایین کشیده می‌شود، با یک خط افقی که از گوشه دهان به طرف بیرون کشیده می‌شود، قرار دارد. البته این یک راهنمای کلی است و موقعیت ایده‌آل چال گونه برای افراد مختلف می‌تواند کمی متفاوت باشد. متخصصین ما شرایط خاص هر بیمار را در زمان عمل به طور کامل در نظر می‌گیرند و چال گونه‌ای کاملاً متناسب با وضعیت خاص چهره او ایجاد می‌کنند. علاوه بر آن ممکن است بر اساس شکل صورت شما اصلاحات کوچکی در وضعیت چال گونه انجام شود تا نتایج طبیعی و متناسب با سایر اجزای چهره شما حاصل شود.

قبل از شروع عمل ایجاد چال گونه

رعایت بعضی نکات توسط بیماران می‌تواند به کاهش خطر عوارض بعد از عمل و دستیابی به نتایج بهتر، کمک نماید. از جمله:

 • از دو هفته قبل از عمل ایجاد چال گونه، از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب، ویتامین A، ویتامین E و هر نوع داروی رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • از دو هفته قبل از عمل، سیگار نکشید.
 • در روز انجام عمل، صورت خود را آرایش نکنید و قبل از شروع عمل نیز هر آرایشی که روی صورت خود داريد، پاک کنید.

روش ایجاد چال گونه

عمل ایجاد چال گونه تحت شرایط بی‌حسی موضعی و در محل اتاق عمل در کلینیک زیبایی ما انجام می‌گیرد. اولین مرحله در انجام عمل آن است که موقعیت دقیق چال گونه در سمت خارجی گونه‌ها بر روی پوست صورت علامت‌گذاری شود. سپس مقدار بسیار کمی (حدود یک سی سی) از داروی بی‌حسی موضعی از داخل دهان بر روی هر دو گونه شما تزریق می‌شود و یک بریدگی کوچک در هر طرف ایجاد می‌شود. در مرحله بعد مقدار کوچکی از بافت ماهیچه گونه (تقریباً به اندازه 3 تا 4 میلی‌متر) برداشته می‌شود. این تکه از ماهیچه دقیقاً از ناحیه‌ای که در چال گونه‌های طبیعی وجود ندارد، برداشته می‌شود. سپس یک یا دو بخیه قابل جذب در این ناحیه زده می‌شود تا چال گونه جدید شکل بگیرد. این بخیه‌ها حدود یک تا دو هفته بعد توسط خود بدن جذب خواهند شد. مقداری از بافت عضله که برداشته می‌شود و عمق بخیه‌ها باید حتماً با دقت و ظرافت بسیار زیادی تنظیم شود تا چال گونه‌ای به شکل کاملاً طبیعی ایجاد کند. کل فرايند عمل ایجاد چال گونه در حدود 20 تا 30 دقیقه به طول می‌انجامد.

04

بهبودی بعد از عمل ایجاد چال گونه

 • در دو هفته اول بعد از عمل ممکن است چال گونه‌های جدید در تمام مدت در صورت دیده شوند. اما وقتی که جای زخم آنها خوب شود، این حالت نیز برطرف می‌شود و فقط در زمان لبخند زدن دیده خواهند شد.
 • شما می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را بلافاصله بعد از پایان عمل از سر بگیرید. همچنین می‌توانید یک تا دو ساعت بعد از پایان عمل که اثر داروی بی‌حسی موضعی برطرف شد، به طور عادی غذا بخورید و بنوشيد.
 • طی دو تا سه روز اول بعد از عمل ممکن است ورم مختصری در گونه‌های شما وجود داشته باشد. در بعضی از موارد هم ممکن است یک لکه کبودی بسیار کوچک در محل ایجاد چال گونه تشکیل شود.
 • بعضی از بیماران ترجیح می‌دهند که یک یا دو روز از محل کار یا تحصیل خود مرخصی بگیرند، هر چند در اغلب موارد نیازی به این کار نیست.

نتایج عمل ایجاد چال گونه

یکی از بزرگ‌ترین مزایای عمل جراحی ایجاد چال گونه آن است که نتایجی ماندگار و دائمي حاصل می‌کند. شما می‌توانید چال گونه‌های جدید خود را بلافاصله بعد از آنکه این عمل به پایان می‌رسد، در صورت خود ببینید. یکی از سؤالاتی که برای خیلی از افراد پیش می‌آید، این است که آیا وقتی که لبخند نمی‌زنیم باز هم چال گونه‌ها مشخص خواهد بود؟ در جواب این پرسش بايد گفت که به هیچ وجه این طور نیست. چال گونه‌های طبیعی معمولاً فقط هنگامی که شخص لبخند می‌زند یا احساساتی را با چهره خود بیان می‌کند، دیده می‌شوند. از آنجا که در عمل ایجاد چال گونه هم فرایندی کاملاً مشابه با چال گونه طبیعی طی می‌شود، بنابراین چال گونه‌های ایجاد شده فقط وقتی که لبخند می‌زنید، پدیدار می‌شوند.

بعضی از سؤالات مطرح در مورد عمل ایجاد چال گونه


آیا هر کسی می‌تواند عمل ایجاد چال گونه را انجام دهد؟

بله، به جزء افرادی که:

 • دچار خونریزی‌های غیر طبیعی (اختلال در خونریزی) می‌شوند.
 • به یک یا چند اختلال (یا بیماری) مرتبط با یک بیماری اصلی مبتلا هستند (همایندی مرضی).

آيا براي انجام اين عمل بايد پذيرش و بستري شوم؟

بله، بايد براي يک عمل جراحي يک روزه پذيرش شويد.

موقعيت دقيق چال گونه به چه شکل تعيين مي‌شود؟

در مورد موقعيت دقيق چال گونه مي‌توانيد خودتان تصميم بگيريد و يا به جراح ما اجازه بدهيد تا بهترين موقعيت آن را بر اساس شکل صورت شما تعيين کند.

آيا بعد از پايان عمل ايجاد چال گونه، درد خواهم داشت؟

وقتي که اثر داروي بي‌حسي موضعي برطرف مي‌شود، ممکن است درد و ناراحتي مختصري در محل گونه‌ها احساس کنيد. براي اين شرايط داروهاي مسکن مناسبي براي بيمار تجويز خواهد شد.

نتايج نهايي اين عمل چه زماني مشخص مي‌شود؟

چال گونه ايجاد شده، حالت دائمي خواهد داشت. بعد از پايان عمل ممکن است به خاطر ورمي که در محل گونه‌ها وجود دارد، چال گونه به درستي مشخص نباشد. اما بعد از آنکه ورم گونه برطرف شد، چال گونه فقط در زماني که لبخند مي‌زنيد مشخص خواهد بود.

آيا نتايج عمل ايجاد چال گونه، برگشت‌پذير خواهد بود؟

بله، اما براي برگرداندن نتايج لازم است يک عمل جراحي ديگر انجام شود. در جريان اين عمل جراحي، يک فضاي کوچک در بين پوست و ماهيچه گونه ايجاد شده و در داخل آن چربي تزريق مي‌شود تا فرورفتگي ماهيچه برطرف شود.

به این پست امتیاز دهید.