درمان، از بین بردن و رفع خط خنده و لبخند

untitled

با افزایش سن، متوجه ظاهر شدن چین‌و‌چروک در قسمت‌های از صورتتان مثل پیشانی، زیر چشم‌ها، بین ابروها و اطراف دهان می‌‌شوید. در‌حالی‌که این چروک‌ها در‌نهایت در همه به وجود خواهند آمد، زنان در مقایسه با مردان بیشتر مستعد به وجود آمدن خطوط لبخند در اطراف دهان هستند چون ساختار پوستشان متفاوت از مردان است. مانند بسیاری از چین‌و‌چروک‌های دیگر، خط خنده نیز در اثر عواملی مثل افزایش سن، ژنتیک، قرار گرفتن در معرض آفتاب و استعمال سیگار ایجاد می‌شود. شاید ایده‌‌‌‌‌‌‌‌ي تزریق بوتاکس یا ژل‌های زیبایی از ذهن شما عبور کرده باشد، اما ممکن است شما در مورد عوارض جانبی آن‌ها نگران باشید. یا، به دنبال درمانی هستید که نتایج دراز‌مدتی را ارائه دهد، در این مورد شما باید به متخصص پوست مراجعه نمایید.

به‌عنوان یک کلینیک برجسته‌ی زیبا‌شناختی صورت، ایمنی، نتایج و رضایت شما اولویت شماره یک ماست. ما برای شما یک محیط ایمن و آرام که شما در آن به صحبت درباره‌ی هرگونه روش‌ درمانی و پرسش در مورد هر نگرانی‌هایتان ترغیب خواهید شد. ما یک مشاوره‌ی غیر الزامی را ارائه می‌دهیم، هرچند مهم است که شما بدون توجه به روش درمانی، احساس راحتی کنید و کاملاً آگاه شوید و انتظارات واقع‌بینانه در مورد نتایج حاصل‌شده از حذف خطوط لبخند داشته باشید.

درمان


هنگامی‌که خطوط لبخند ایجاد می‌شوند، هیچ راهی برای از بین بردن آن‌ها به جزء درمان آن‌ها قبل از بیشتر و بد‌تر شدنشان وجود ندارد.برخی از روشهای از بین بردن خط خنده عبارت‌اند از:

میکرودرم ابریژن و لایه‌برداری شیمیایی

در هر دو روش، لایه‌ی اولی پوست برای ایجاد لایه جدید برداشته می‌شود.آن‌ها به‌خوبی بر روی خطوط لبخند کار می‌کنند.لایه‌برداری سبک‌تر (کم) نتیجه‌ی مورد انتظار شماٰرا نخواهد داشت.برای دیدن هر‌گونه بهبودی، شما نیاز به لایه‌برداری در درجه‌های بالینی دارید. اما، انتظار دیدن نتایج بلند‌مدت را نداشته باشید،چون این روش‌ها فقط لایه‌های اولی درم پوست را مورد هدف قرار می‌دهند.

لیفت صورت

این‌یک نتیجه‌ي نهایی برای خطوط لبخند است و می‌تواند شما‌را چند سال جوان‌تر نشان دهد. اگر شما احساس کردید که روش‌های دیگر هیچ اثری روی صورت شما ندارند، می‌توانید به این مرحله رو آورید.اما، ابن یک روش خطرناک است.کشیدن پوست صورت همیشه اثر برش جراحی را روی پوست باقی می‌گذارد. و لیفت صورت هرگز کاملاً طبیعی به نظر نخواهد رسید. در عوض، نگاهی به لیفت صورت به روش‌های غیر جراحی بیندازید که با استفاده از تکنولوژی لیزر انجام می‌شوند.

لیزرها

لیزر‌ها می‌توانند به‌طور ایمن و مؤثر باعث کاهش خطوط لبخند شوند. ما پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به دستگاه‌های لیزر که به‌طور ویژه برای افزایش کلاژن به‌طور طبیعی طراحی‌شده‌اند، بیندازید.

تزریقات

بوتاکس

بوتاکس یک گزینه مناسب و کم‌هزینه برای فلج کردن ماهیچه‌های اطراف دهان است. بوتاکس بر روی خطوط ریز اطراف دهان مؤثر است.چون بوتاکس یک فلج‌کننده عضلات است، همیشه درمان مناسبی نیست. نتایج تنها 3-4 ماه دوام‌دارند.همچنین بوتاکس یک روش عالی برای جلوگیری از خطوط لبخند است زیرا مانع بروز بیشتر آن‌ها می‌شود. ما استفاده از میزان بسیار کمی از واحدهای بوتاکس را برای جلوگیری از ایجاد خطوط در این ناحیه را توصیه می‌کنیم. تعداد روز‌افزونی از جراحان پلاستیک که روش‌های جراحی لیفت صورت را انجام می‌دهند،به بیمارانی که تزریقات زیبایی مانند بوتاکس را برای چندین ماه قبل از انجام لیفت صورت متحمل شوند ، به‌عنوان یک روش برای آماده‌سازی صورت برای کاهش حالت‌های صورت در نواحی خاص نیاز خواهند داشت. به این خاطر که اغلب خطوط ایجاد‌شده دوباره حتی بعد از جراحی لیفت صورت ظاهر خواهند شد، چون بیمار به ایجاد حالت‌هایی قبلی که باعث بروز چین‌و‌چروک در محل اولیه شده‌اند ادامه خواهد داد.

ژل‌ها

ژل‌های زیبایی در صاف کردن چروک‌های اطراف دهان بسیار مؤثرند.نتایج فوری دیده می‌شوند اما فقط برای چند ماه باقی خواهند ماند. این گزینه مناسبی است اگر شما به دنبال نتیجه‌ی طولانی‌تری هستید. ژل‌ها برای یک الی دو سال باقی می‌مانند.اما ، ژل‌ها دارای سوزن ضخیم‌تری هستند که برای کسانی که قلب ضعیفی دارند مناسب نیست. ژل‌های زیبایی به‌طور‌کلی ایمن و غیرتهاجمی هستند.عوارض جانبی شایع در آن‌ها کبودی است اما در عرض چند روز فروکش می‌کند. ژل‌ها باید توسط خود متخصص تزریق و کنترل شوند.از ژل‌های سیلیکونی به دلیل اینکه درصد بالایی از افراد هستند که از عوارض جانبی آن‌ها مثل ایجاد توده و برآمدگی ، رنج می‌برند.

پی آر پی

تزریق پلاسمای غنی‌شده‌ي خون(PRP) در پزشکی زیبایی توسط پزشکان در کشورهای مختلف برای جوان‌سازی دوباره پوست و کاهش روند پیری آن استفاده می‌شود. چون این محصول فیزیولوژیکی بدن خودمان است ، تزریق آن کاملاً ایمن و بدون احتمال هیچ‌گونه واکنش آلرژیک در بدن است.

محصولات موضعی

نسل جدید محصولات مراقبت از پوست برای افزایش سطوح کلاژن و الاستین در پوست طراحی‌شده‌اند که می‌تواند به بهبود ظاهر خطوط لبخند بدون خطرهای ناشی از روش‌های جراحی کمک کنند.نگاهی به توصیه‌های ما داشته باشید.

رتینول

کرم‌هایی مثل رتینول یا رتینوئید باعث ضخیم شدن لایه‌های عمیق پوست و نازک شدن لایه‌های سطحی می‌شوند.این باعث کم شدن خطوط لبخند و صاف شدن آن‌ها می‌شود.همچنین ، علاوه بر این لوسیون‌های مقابله‌کننده حاوی آلفا هیدروکسی اسید می‌توانند به صاف شدن خطوط لبخند کمک کنند. برای نتایج بلند‌‌مدت ، نگاهی به محصولات مراقبت از پوست که حاوی مواد تشکیل‌دهنده‌ای که برای افزایش طبیعی کلاژن طراحی شدند ، بیندازید.به دنبال محصولاتی که حاوی پپتیدها ، سلول‌های بنیادی و فاکتورهای رشد هستند ، باشید.

ورزش‌های صورت

پوست صورت با حجم عضلات کافی و کلاژن می‌تواند از ایجاد خطوط لبخند جلوگیری کند.از دست دادن کلاژن صورت می‌تواند به خاطر از دست رفتن توان عضلات صورت باشد و ورزش‌های صورت در بازسازی این عضلات کمک می‌کند.انواع گوناگونی از تمرینات وجود دارد که شما می‌توانید از منابع مختلف،ازجمله پرسش از دکترتان از آن‌ها اطلاع پیدا کنید. بله ، ورزش‌های صورت می‌توانند یک روش مؤثر برای جلوگیری از چین چروک‌های آینده باشد.

پیشگیری‌ها


به‌منظور جلوگیری از چین‌وچروک‌های اطراف دهان ، شما نیاز به یادگیری نحوه‌ی ریلکس کردن کامل صورتتان دارید.بله ، شادی یکی از رایج‌ترین حالت‌های جهانی صورت است.اما ،آن همچنین یکی از علت‌های اولیه‌ی ایجاد خطوط در اطراف دهان و همچنین پیشانی است.با نگاه کردن به آیینه و ایجاد حالت‌های صورت مثل خنده ، گریه ، لوچ کردن چشم‌ها شروع کنید.ما دریافتیم که افراد با چین‌و‌چروک در اطراف دهان بیش‌از‌حد اشاره‌کننده (حالت‌های مختلف به صورتشان می‌دهند)هستند.حالا ،در مقابل: به‌طور کامل صورت خود را ریلکس کنید.متوجه خواهید شد که وقتی ایجاد حالت می‌کنید خطوط بسیار مشخص‌تر به نظر خواهند رسید و وقتی صورت خود را ریلکس می‌کنید صاف‌تر خواهند بود.بنابراین ،شما باید یادگیری کنترل حالت‌های صورت خود را شروع کنید.
به‌علاوه ، خطوط اطراف دهان به دلیل استعمال دخانیات نیز ایجاد می‌شوند.دخانیات را ترک کنید و درمان‌های مقابله با چین‌وچروک صورت را امتحان کنید.همه‌ی روش‌های دیگر که از ایجاد چین‌وچروک‌های کلی صورت جلوگیری می‌کنند ،می‌توانند برای چین‌و‌چروک اطراف دهان نیز استفاده شوند.شما می‌توانید از ضدآفتاب ،مرطوب کننده‌ها و سرم‌های پوست برای کمک به تحریک کلاژن سازی پوست استفاده کنید.

به این پست امتیاز دهید.