درمان و رفع چین و چروک پیشانی و خط اخم بین دو ابرو

11
خطوط اخم (چین‌های ایجادشده بین دو ابرو) و چین و چروک‌های افقی ایجادشده بر روی پیشانی، ازجمله نشانه‌های بارز پیری‌اند که البته توانایی به وجود آمدن در افراد جوان‌تر را نیز دارند و جلوگیری از چین و چروک صورت غیرقابل اجتناب است. به خطوط اخم بین ابروها، "خطوط 11" نیز گفته می‌شود. داشتن خطوط اخم و چین و چروک صورت و چروک‌های افقی روی پیشانی می‌توانند شما را سالخورده، غمگین، خسته، عصبانی و مضطرب نشان دهند، به همین خاطر تقریباً همه‌ی افراد از این چین و چروک‌ها ناراضی‌اند. روش‌های درمانی طبیعی و پزشکی مختلفی برای خلاصی از چروک صورت و رفع چین و چروک پیشانی وجود دارند.

در کلینیک زیبایی، ما در انجام روش‌های درمانی طبیعی و دقیق برای خلاصی از چین و چروک‌ها و جوان‌سازی صورت و افزایش طراوت آن تخصص داریم. تکنیک‌های کاهش چین و چروک می‌توانند کاملاً زیرکانه ظاهر کلی صورت شما را بهبود بخشند. ما از دو روش عالی و تائید شده برای کاهش چین و چروک استفاده کرده و آن‌ها را به همه توصیه می‌کنیم: ژل و بوتاکس. هردوی این روش‌ها توسط متخصص زیبایی ما انجام‌ شده و معمولاً باعث از بین رفتن خطوط روی پیشانی و خطوط اخم می‌شوند. در طول جلسه‌ی مشاوره‌ی زیبایی شما، متخصصین ما بهترین و کارآمدترین روش برای رسیدن به هدف را به شما معرفی می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره می‌توانید با شماره‌های ما تماس حاصل فرمایید.

علل


خطوط اخم

خطوط اخم عمودی در اثر چین خوردن پوست به علت انقباضات مکرر عضلات زیرین و کشیدن ابروها به سمت یکدیگر ایجاد می‌شوند. این عارضه درصورتی‌که فرد به‌طور ناخودآگاه به هنگام تمرکز کردن یا گوش دادن دقیق اخم کند اتفاق می‌افتد. این حالت چهره ظاهری ناخوشایند دارد چراکه فرد را عصبانی و خشمگین نشان می‌دهد.

خطوط افقی روی پیشانی

خطوط افقی بر روی پیشانی در اثر چین خوردن مکرر پوست با انقباض عضلات زیرین برای بالا کشیدن ابروها ایجاد می‌شوند. دو علت برای ایجاد این عارضه وجود دارند که ممکن است تک‌تک و یا همراه با هم در ایجاد این عارضه نقش داشته باشند.
علت اول حالت‌هایی از چهره‌اند که در آن‌ها ابروها بالا کشیده شده و عضلات درگیر در این عمل باعث ایجاد خطوط افقی بر روی پیشانی می‌شوند. علت دیگر، پایین بودن بیش‌ازحد ابروها و تلاش عضلات برای بالا کشیدن آن‌ها به‌منظور افزایش میدان دید می‌باشد. تزریق بوتاکس اخم پیشانی باعث شل شدن این عضلات شده و با خم نشدن پوست روی آن‌ها، خطوط ایجادشده با مرور زمان از بین خواهند رفت.

روش‌های درمانی


تزریق بوتاکس

22

تزریق بوتاکس یکی از پراستفاده‌ترین روش‌ها برای از بین بردن خطوط می‌باشد. این کار باعث شل شدن عضلات اطراف چشم و پیشانی که مسئول ایجاد خطوط اخم و چین و چروک‌های عمیق می‌باشند می‌شود. روند درمان چروک صورت با بوتاکس عبارت است از انجام چندین تزریق کوچک به مناطق موردنظر. اثرات این روش معمولاً در عرض چند روز نمایان شده و به مدت 3 تا 6 ماه باقی می‌مانند. پس از گذشت این زمان، انجام دوباره‌ی تزریق ضروری است.

تزریق بوتاکس چگونه کار می‌کند؟

تزریق بوتاکس خط اخم یکی از علل اساسی ایجاد خطوط اخم و چین‌های پیشانی را هدف قرار می‌دهد - انقباض مکرر عضلات در اثر اخم کردن و در هم کشیدن چهره در طول چندین سال. پزشک شما به این عضلات بوتاکس تزریق کرده و آن‌ها را به‌طور موقتی شل می‌کند. تزریق بوتاکس یک عمل سریع ده‌دقیقه‌ای است که نیازی به مدت‌زمان بهبودی نداشته و ازکارافتادگی نیز ایجاد نمی‌کند. شما می‌توانید از پزشک خود بخواهید تا برای از بین بردن هم‌زمان خطوط اخم و خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم از تزریق بوتاکس استفاده کند.

نتایج

زمانی که تزریق بوتاکس توسط یک متخصص باتجربه انجام شود، شما نباید توانایی ایجاد حالت‌های مختلف در چهره‌ی خود را از دست بدهید. تزریق بوتاکس برای درمان چروک دور چشم و صورت یک روش تکنیکی و حساس است که باید تنها توسط متخصصین معتبر و باتجربه در زمینه‌ی آناتومی صورت انجام شود. می‌توانید در مورد انتظارات خود و نتایج موردنظر با پزشک مشورت کنید.

تزریق ژل

33

برای خطوط اخم و چین و چروک‌های عمیق‌تر پیشانی، گزینه‌ی مناسب‌تر تزریق ژل می‌باشد. این روش می‌تواند برای برجسته کردن هر بافت تورفته و از بین بردن هر نوع چین و چروک مورداستفاده قرار گیرد. این روش همچنین خاصیت ارتجاعی پوست شما را افزایش داده و ظاهر کلی شما را بهبود می‌بخشد.

تزریق ژل چگونه کار می‌کند و چه عارضه‌هایی را می‌توان با آن درمان کرد؟

با استفاده از یک سرنگ و یک سوزن نازک، می‌توان ژل را تزریق کرده و چین و چروک‌های صورت را از بین برد.
کاهش چین و چروک با استفاده از ژل، پوست صورت که در اثر سالخوردگی، از دست رفتن آب سلولی و یا قرار گرفتن بیش‌ازحد در معرض نور خورشید دچار افتادگی شده است را حمایت می‌کند. ژل، یک جایگزین طبیعی برای هیالورونیک اسید است که عموماً با نام کلاژن شناخته‌شده و می‌تواند ظاهری با طراوت، مرطوب و جوان به‌ صورت شما بدهد.

میکرونیدلینگ

تحریک تولید کلاژن یا میکرونیدلینگ می‌تواند روش مناسبی برای شما باشد. میکرونیدلینگ یک روش درمانی نسبتاً جدید است که تولید کلاژن و الاستین در بافت‌های شما را تحریک کرده و باعث از بین رفتن چین و چروک‌ها و جای جوش‌ها می‌شود. این روش درمانی برای چروک دور لب، خطوط پنجه کلاغی دور چشم، خطوط اخم، چین و چروک‌های پیشانی و گردن و همچنین جای جوش مناسب است.

چگونه کار می‌کند؟

در این روش درمانی غیرتهاجمی و ضد پیری، سوزن‌های بسیار ریزی به درون پوست فرو می‌شوند که این کار باعث تحریک سیستم خود ترمیمی بدن و درنتیجه تولید کلاژن در پوست می‌شود. این سوزن‌ها باعث ایجاد آسیب‌های بسیار ریز و التهاب‌های بسیار ریز می‌شوند. پاسخ بدن شما به این آسیب‌ها، ارسال پلاسما و گلبول‌های سفید بیشتر به منطقه است. پلاکت‌های خونی نیز عامل‌های لخته کننده و عوامل رشد ضروری را از خود آزاد می‌کنند. فیبروبلاست ها ترکیبی جدید از کلاژن و الاستین را ساخته و آن را ذخیره می‌کنند. با انجام خود ترمیمی در پوست، کلاژن جدید تولیدشده و در زیر سطح پوست ذخیره می‌شود. چین و چروک‌ها و خطوطی چون خطوط اخم و چین‌های پیشانی را می‌توان به وسیله‌ی میکرونیدلینگ از بین برد.

میکرودرم ابریشن

میکرودرم ابریشن می‌تواند چین و چروک‌های پیشانی را با تراشیدن سلول‌های مرده‌ی پوستی از روی سطحی‌ترین لایه‌ی پوست و نمایان کردن لایه‌های جوان‌تر، از بین ببرد. شما می‌توانید دستگاه میکرو درم ابریشن را از داروخانه‌ها تهیه‌کرده و آن را در منزل استفاده کنید. این روش برای از بین بردن خطوط کوچک در بین ابروها بسیار مؤثر است.

به این پست امتیاز دهید.