درمان و رفع سلولیت (تجمع چربی و فرو رفتگی پوست)

bigstock-Female-Squeezes-Cellulite-Skin-10889735

سلولیت یک مشکل زیبایی است که می‌تواند در بسیاری از افراد به ویژه در زنان در تمامی سنین، اشکال و اندازه‌ها ازجمله افرادی که بسیار لاغراندام و باریک هستند، بروز کند. به طور اساسی به تجمع چربی و فرو رفتگی پوست ران‌ها، باسن، کمر و شکم سلولیت می‌گویند. اساس کار این است که چربی شکل برآمده به خود می‌گیرد و به دلیل اینکه چربی‌ها بر روی بافت همبند ذخیره می‌شوند، این برآمدگی‌ها تقریباً شناور هستند و باعث ایجاد مشکلات جدی در زیبایی فرد می‌شوند. لازم به ذکر است که سلولیت یک بیماری نیست و تنها یک عارضه زیبایی در نظر گرفته می‌شود. درمان و از بین بردن سلولیت تأثیر زیادی در بازیافتن اعتماد به نفس شما دارد.

در کلینیک زیبایی ما، درمان سلولیت توسط متخصصان پوست واجد شرایط و باتجربه انجام می‌شود. ما در کلینیک زیبایی ما، گزینه‌های مختلفی را برای درمان سلولیت و سفت، صاف و هموار کردن پوست بدن شما پیشنهاد می‌کنیم. در کلینیک زیبایی ما روش‌های درمانی غیرتهاجمی و غیر جراحی مختلفی برای درمان سلولیت وجود دارند؛ طوری که افراد می‌توانند بدون قرار گرفتن در زیر تیغ جراحی، به راحتی عارضه خود را درمان کنند و بعد از اتمام فرایند درمان، به فعالیت‌های کاری و عادی زندگی خود بازگردند. ما روی پیشرفته‌ترین روش‌ها تمرکز می‌کنیم تا بتوانیم بدون ایجاد هیچ‌گونه درد و ناراحتی و بدون نیاز به زمان استراحت، بهترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاوریم. پیشنهاد می‌کنیم یک جلسه مشاوره با پزشکان متخصص ما داشته باشید. برای رزرو وقت مشاوره، می‌توانید همین امروز با ما تماس بگیرید.

علل سلولیت


سلولیت می‌تواند ناشی از یک رژیم غذایی ضعیف باشد؛ برخی از مواد غذایی تمایل دارند چربی‌ها را در بخش‌های خاصی از بدن استقرار دهند. همچنین سلولیت می‌تواند به دلیل تغییرات هورمونی بدن بروز کند. گفته می‌شود هورمون‌های استروژن، انسولین، آدرنالین کاتکولامین و تیروئید عوامل اصلی بروز سلولیت هستند. سلولیت می‌تواند ناشی از دلایل ژنتیکی نیز باشد؛ یعنی اگر فردی از اعضای خانواده شما سلولیت داشته باشد، احتمال بروز سلولیت در شما بیشتر می‌شود. یکی دیگر از دلایل تشکیل سلولیت، استرس و فشار زیاد در زندگی است.

محل بروز سلولیت


گفته می‌شود سلولیت بر روی شکم، ران‌ها و باسن بروز می‌کند، اما سلولیت می‌تواند در هر قسمتی از بدن تشکیل شود. در واقع سلولیت ناشی از ذخیره چربی اضافی بر روی بافت همبند است و این ذخیره‌های چربی می‌توانند در هر قسمتی از بدن به وجود بیایند. بخش‌هایی از بدن که معمولاً تحت تأثیر عارضه سلولیت قرار می‌گیرند عبارتند از:

• شکم
• ران‌ها
• باسن
• بازوها
• پهلوها
• سینه‌های مردان
• غبغب چانه
• دور تا دور کمر
• ساق پاها

کاندیدای ایده آل برای درمان سلولیت


کاندیداهای ایده آل برای درمان سلولیت کسانی هستند که بیش از 20 سال سن دارند و می‌خواهند پوست بهتر و سفت‌تری داشته باشند. افرادی که از روش‌های درمانی طولانی خسته شده‌اند باید برای درمان سلولیت به کلینیک زیبایی ما مراجعه کنند و از شرّ چربی‌های اضافی شکم، باسن، بازوها، پاها و ران‌هایشان خلاص شوند.

درمان سلولیت در کلینیک زیبایی ما


سلولیت مانند یک بیماری در نظر گرفته شده است که به دلیل وجود چربی اضافی بیمار را از شنا کردن، دویدن و دیگر ورزش‌ها باز می‌دارد؛ به همین دلیل در سرتاسر جهان روش‌های درمانی مختلفی برای درمان آن وجود دارد. در کلینیک زیبایی ما، درمان سلولیت با تمرکز بر روش‌های غیر جراحی انجام می‌شود و البته انتخاب بیمار نیز در نظر گرفته می‌شود. برخی از روشهای رفع سلولیت که موفقیت آمیز بوده است در ادامه آمده است.

درمان‌های موضعی

استفاده از کرم‌های موجود در بازار که برای درمان سلولیت تولید شده‌اند، روش نسبتاً آسانی برای خلاص شدن از شرّ عارضه سلولیت است. این کرم‌ها بر روی چربی‌های سلولیت اعمال می‌شوند و آنها را از بین می‌برند. با این حال این روش درمانی توصیه نمی‌شود زیرا این کرم‌ها جهت رهایی از چربی‌های اضافی بدن، عروق خونی را نازک می‌کنند تا به زور آب را از پوست بیرون برانند. کرم‌های رفع سلولیت برای افرادی که آلرژی و مشکلات گردش خون دارند، مضر است.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش نیمه جراحی است که در کلینیک زیبایی ما برای درمان سلولیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش دستگاه لیپوساکشن در داخل پوست قرار می‌گیرد و چربی بدن را می‌مکد و به این ترتیب سلولیت را از بین می‌برد.

درمان با امواج رادیویی

ثابت شده است که امواج رادیویی که روشی غیر جراحی و غیرتهاجمی است می‌تواند سلولیت را درمان کند. در این روش دستگاه RF (امواج رادیویی) روی چربی‌های موردنظر بدن قرار می‌گیرد و با استفاده از طول موج تنظیم‌شده خود، آنها را تجزیه می‌کند. سپس چربی‌ها در جریان خون حل می‌شوند و برای پردازش به کبد منتقل می‌شوند.

درمان با لیزر

درمان سلولیت با لیزر شبیه روش امواج رادیویی است، اما تکنولوژی‌های آنها از هم متفاوت است؛ گفته می‌شود که لیزر دقیق‌تر، بدون درد و بدون عوارض جانبی است. در این روش، دستگاه لیزر روی نواحی دارای سلولیت قرار داده می‌شود؛ سپس پرتوهای لیزر بدون آسیب رساندن به قسمت‌های دیگر پوست، سلول‌های چربی را تجزیه و به اجزای کوچکی تبدیل می‌کنند. سپس چربی‌های تجزیه‌شده توسط کبد پردازش می‌شوند تا به برای همیشه حل شوند. روش درمان با لیزر و امواج رادیویی به هیچ‌گونه زمان استراحتی نیاز ندارد و به بیماران اجازه می‌دهد بعد از درمان به محل کار خود بازگردند. غیر جراحی بودن این روش‌ها، آنها را راحت و تقریباً بدون درد می‌سازد؛ درد آن شبیه برخورد یک کش لاستیکی به بدن است.

مزوتراپی

مزوتراپی یک روش غیرتهاجمی و غیر جراحی است که از روش تزریق استفاده می‌کند و در درمان سلولیت و لاغر کردن بدن موفق است. در روش مزوتراپی، مقادیر جزئی از داروی مخصوص با استفاده از سوزنی ریز به زیر سطح پوست تزریق می‌شود. این کار سلولیت را تجزیه می‌کند و گردش خون را بهبود می‌بخشد. اضافه کردن ویتامین C به محلول دارو، رنگ و کیفیت پوست را بهتر می‌کند. مزوتراپی شبکه‌های الیافی بافت همبند را که سلول‌های چربی متورم را به دام می‌اندازند، می‌شکند و در نتیجه سلولیت را درمان می‌کند. سپس با افزایش گردش خون، این چربی‌ها از آن ناحیه دور می‌شوند. به همین دلیل است که معتقدیم مزوتراپی واقعاً تأثیرگذار است.

عمل جراحی

عمل جراحی دردناک‌ترین روش درمان سلولیت است. در این روش ناحیه دارای سلولیت بریده می‌شود و چربی‌های آن با استفاده از یک دستگاه مخصوص خارج می‌شود. فرایند عمل جراحی طولانی است و به حدود پنج روز استراحت در رختخواب نیاز دارد.

به این پست امتیاز دهید.