زیبایی بینی بدون جراحی با تزریق ژل و چربی

g

احتمال ایجاد اسکار، عفونت و عوارض زیبایی همیشه با جراحی زیبایی بینی همراه است. از خطرات احتمالی جراحی پلاستیک بینی (رینوپلاستی) می‌توان به اختلالات تنفسی دائمی درمجاری بینی و نتایج ناخواسته و غیرمنتظره زیبایی اشاره نمود. عمل زیبایی بینی بدون جراحی روشی جدید برای بیمارانی است که تمایل دارند بدون رفتن زیر تیغ جراحی شکل بینی خود را تغییر دهند.

در کلینیک زیبایی متخصصین ما بینی شما را با توجه به نظرات شما در مورد زیبایی آن مورد بررسی قرار می‌دهند. سپس ما به شما اعلام می‌کنیم که آیا می‌توانید از روش‌های زیبایی بدون جراحی بینی استفاده کنید یا نه. ما همچنین روش‌های تزریق ژل، تزریق چربی یا لیفت با نخ را هم به کار می‌بریم و با استفاده از این روش‌های غیرجراحی می‌توانیم به نتایج بسیار خوبی دست یابیم.

رینوپلاستی بدون جراحی برای چه کسانی مناسب است؟


زیبایی بینی بدون عمل جراحی گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که می‌خواهند با کمک روش‌های غیرجراحی و غیرتهاجمی تغییراتی سریع و رضایت‌بخش در بینی خود ایجاد کنند. متاسفانه افرادی که بدشکلی شدیدی در بینی دارند یا افرادی که می‌خواهند سایز بینی خود را به مقدار زیادی کاهش دهند نمی‌توانند از این روش‌های غیرتهاجمی استفاده کنند. این اشخاص حتماً باید از روش‌های جراحی استفاده کنند.

زیبایی بینی بدون جراحی ریسک‌های عمل جراحی زیبایی بینی را ندارد و از آنجا که صرفاً تزریق در پوست انجام می‌شود عوارض تنفسی هم نخواهد داشت. دقت این عمل بسیار بیشتر از عمل جراحی زیبایی بینی است بنابراین می‌توان به نکات ریز زیبایی بینی طبیعی هم توجه نمود. در هنگام انجام فرایند زیبایی بینی بدون جراحی، آینه‌ای در برابر شما قرار دارد که از طریق آن می‌توانید کنترل کاملی بر روند انجام کار داشته باشید. بسیاری از بیماران بلافاصله پس از انجام تزریق می‌توانند به کارهای روزمره خود بپردازند. نتایج حاصل از این فرایند بلافاصله قابل مشاهده است و از همه بهتر اینکه هزینه انجام این کار یک دهم هزینه عمل جراحی زیبایی بینی سنتی است.

ما همچنین استفاده از روش زیبایی بینی بدون جراحی را به بسیاری از بیمارانی که نتایج ضعیفی از عمل جراحی بالا بردن نوک بینی گرفته‌اند پیشنهاد می‌دهیم. در برخی موارد استفاده از روش‌های زیبایی بدون جراحی بینی جایگزین عمل‌های پلاستیک ثانویه اصلاحی می‌شود.

اهداف زیبایی بینی بدون جراحی


سه هدف اصلی از انجام تزریق یا زیبایی بدون جراحی بینی وجود دارد:

 • مخفی کردن برآمدگی پل بینی (رفع قوز بینی)
 • بالا بردن نوک بینی
 • کاهش و حذف عدم تقارن در پل بینی

روش‌های زیبایی بینی بدون جراحی


از آنجا که عمل زیبایی بینی بدون انجام عمل جراحی صرفاً از طریق تزریق در پوست انجام می‌شود این عمل‌ها غیرتهاجمی محسوب شده و خطرات احتمالی جراحی پلاستیک بینی را نداشته و عوارض تنفسی هم ایجاد نمی‌کند. این فرایند بسیار دقیق‌تر از عمل جراحی زیبایی بینی است بنابراین رعایت نکات ریز و جزئی زیبایی دران میسر است. در حین انجام عمل شما کاملاً هوشیار خواهید بود. عمل زیبایی بینی بدون جراحی هیچ گونه خونریزی و تورمی به دنبال ندارد. نتایج حاصل از این عمل متناسب با مواد به کار رفته ممکن است دائمی یا موقتی باشد. روش‌های غیرجراحی که ما در کلینیک انجام می‌دهیم عبارتند از:

تزریق ژل

 زیبایی بینی بدون جراحی شامل تزریق ژل در بینی به اندازه متناسب برای رسیدن به نتایج دلخواه است. برای انجام این کار می‌توان از ژل‌های موقتی یا دائمی استفاده کرد. در رفع فرورفتگی پیشانی با ژل ، ژل در ناحیه از پیش تعیین شده روی بینی تزریق می‌شود، با تزریق این ژل می‌توان عارضه‌های بینی مثل برآمدگی و قوز بینی را مخفی کرده یا کمی نوک بینی را بالا برد. اگر نیاز به انجام لیفت زیادی در بینی باشد ما از روش‌های کم‌تهاجمی برای انجام این کار استفاده خواهیم کرد. از مزایای انجام عمل زیبایی بینی با تزریق ژل می‌توان به دست یابی سریع به نتایج، روند سریع‌تر بهبودی و درد کم اشاره نمود. این روش تقریباً بدون درد بوده و می‌تواند در یک دقیقه انجام شود. به کمک تجزیه و تحلیل دقیق راه‌های بهبود شکل بینی، جراح حتی می‌تواند بینی را به صورت یک خط صاف و هموار تغییر دهد.

g1

مزایای انجام عمل زیبایی بینی بدون جراحی

 • غیرتهاجمی بودن
 • نیاز به زمان بهبود و بستری شدن ندارد و نتایج بلافاصله قابل مشاهده است.
 • کل فرایند عمل 30 دقیقه زمان نیاز دارد.
 • مقرون به صرفه است.
 • این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود بنابراین برای دست یابی به نتایج مطلوب شما با جراح در حین عمل تعامل خواهید داشت.
 • نتایج دائمی نبوده و در صورتی که از ظاهر خود راضی نبودید می‌توانید آن را مجدداً انجام دهید.
 • این روش می‌تواند بدون ایجاد عوارض، جایگزین عمل‌های جراحی اصلاحی رینو پلاستی انجام شود.

تزریق چربی

تزریق چربی هم برای ترمیم ناهمواری‌ها و عدم تقارن‌های بینی به کار برده می‌شود. همچنین از این روش هم می‌توان برای بالا نگه داشتن نوک بینی استفاده کرد. از مزایای دیگر استفاده از این روش می‌توان به دائمی نبودن نتایج حاصل از آن اشاره کرد. در این روش به کمک روش لیپوساکشن می‌توان چربی را از نواحی دیگر بدن استخراج کرده و در منطقه مورد نظر روی بینی تزریق کرد.

g2

لیفت بینی با نخ

عمل زیبایی بینی بدون جراحی به وسیله نخ بدون نیاز به بستری شدن یا با حداقل زمان بستری نسبت روش‌های جراحی پلاستیک قابل انجام است. نخ‌های پلی‌دی‌اکسانون برای انجام این عمل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نخ‌ها از مواد بسیار مطمئنی تولید شده که در روش‌های پزشکی و عمل‌های قلب نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر این نخ‌ها متخصصین ما از نخ‌های بسیار خاص و منحصر بفرد برای لیفت بینی استفاده می‌کنند که ضخیم‌تر بوده و می‌تواند باعث حصول نتایج ترمیمی بهتری شود. برای راحت‌تر بودن بیمار در هنگام عمل، بی‌حسی موضعی به کار برده می‌شود. به هر حال نخ از جایی در نوک بینی وارد می‌شود. عوارض جانبی معمولاً به محل تزریق محدود شده که شامل قرمزی و تورم جزئی است و پس از چند روز از بین می‌رود. نتایج حاصل از این عمل برای مدت 1.5 تا 2 سال باقی می‌ماند.

کدام نواحی از بینی را می‌توان با استفاده از نخ لیفت ترمیم کرد؟

 • پل بینی: می‌توان پل بینی مشخص‌تر و بلندتر ایجاد کرد‌.
 • بدنه بینی: می‌توان بدنه بینی را بلندتر کرد.
 • نوک بینی: با لیفت نوک بینی می‌توان نوک بینی را بالا آورد.

g3

مزایای استفاده از روش لیفت بینی با نخ

 • نتایج فوری
 • سریع
 • عدم نیاز به جراحی
 • بدون نیاز به بستری شدن
 • نداشتن عوارض جانبی که تزریق سایر ژل‌ها ایجاد می‌کنند نظیر پخش شدن، توده‌ای شدن و حرکت از محل تزریق به سمت نواحی دیگر

برنامه‌ریزی برای درمان

عوامل متعددی برای انجام هر یک از عمل‌های زیبایی بینی بدون جراحی باید در نظر گرفته شود که برخی از آنها عبارتند از:

 • تخصص پزشک
 • نوع نخ مورد استفاده: نخ‌های نازک نمی‌توانند لیفت و ارتفاع مورد نیاز را ایجاد کند.
 • محل صحیح قرار گرفتن نخ‌ها
 • تعداد نخ‌های مورد استفاده

نتایج عمل‌های زیبایی بینی بدون جراحی


ممکن است پس از عمل‌های زیبایی بدون جراحی کبودی و تورم ایجاد شود که پس از چند روز از بین خواهد رفت. بینی عضو مهمی در صورت است. حتی بهبودهای کوچک در ظاهر بینی می‌تواند تقارن و زیبایی صورت را افزایش داده و باعث افزایش اعتماد به نفس شود. بد شکلی‌های خفیف در بینی با استفاده از روش‌های زیبایی بینی بدون نیاز به عمل جراحی‌ترمیم می‌شود. نتایج حاصل از روش‌های غیرجراحی زیبایی بینی موقتی بوده و حدود دو سال در صورت باقی می‌ماند. برای حفظ نتایج باید عمل‌های زیبایی بینی بدون جراحی تکرار شوند.

به این پست امتیاز دهید.