لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ

e

با افزایش سن بافت پوست ضعیف شده و چربی خود را از دست می‌دهد. این شرایط همچنین حمایت کمتر ساختارهای نگه‌دارنده پوست را برای فرد به همراه داشته و در عمل می‌تواند باعث شل شدن پوست و ایجاد افتادگی در آن شود. به هر حال، امروزه از روش درمان لیفت با نخ به عنوان یک تکنیک درمان زیبایی ایده‌آل و موثر برای لیفت و سفت کردن بافت شل شده پوست استفاده می‌شود. این درمان می‌تواند ظاهر پوست را اصلاح کرده و باعث تحریک تولید کولاژن جدید در آن شود. بروز عوارض لیفت با نخ هم بسیار نادر است.

در کلینیک زیبایی ما، متخصصان پوست ما تاکنون از روش لیفت و کشیدن پوست صورت با نخ برای بسیاری افراد استفاده کرده‌اند. این روش درمان را می‌توان به همراه سایر روش‌های غیرجراحی همچون تزریق ژل و جوانسازی و لایه‌برداری با لیزر برای دستیابی به نتایج کاملاً رضایت‌بخش برای افراد استفاده کرد. به این منظور در طول جلسه مشاوره، متخصصان ما مناسب بودن این روش درمان را برای شما بطور دقیق بررسی کرده و اطلاعات لازم را درباره سایر روش‌های درمانی قابل استفاده در اختیار شما قرار می‌دهند. به منظور کسب اطلاعات لازم و هماهنگی جلسه مشاوره هم اکنون می‌توانید باشماره های ما تماس بگیرید.

 

لیفت با نخ چیست؟


نخ‌های مورد استفاده در روش ليفت نخ از پلی‌دی‌اکسانون قابل تجزیه ساخته می‌شوند. این ماده سال‌های طولانی است که دارای مصارف درمانی می‌باشد و بطور خاص برای نخ بخیه در عمل‌های جراحی استفاده می‌شود. نتایج حاصل از تحقیقات انجام شده در این حوزه نشان می‌دهد لیفت با نخ می‌تواند به ریلکس شدن عضلات و تاندون‌ها کمک کرده و باعث تحریک تولید کولاژن در پوست شود. این روش همچنین می‌تواند به تجدید الاستین و هیالورونیک اسید موجود در پوست کمک کند. هر دوی این مواد برای ایجاد ظاهر برآمده و جوان برای پوست ضروری هستند.

لیفت با نخ چگونه انجام می‌شود؟


برای این درمان نخ‌های ساخته شده از پلی‌دی‌اکسانون به پوست فرد از طریق یک سوزن بسیار ریز وارد می‌شوند. به این منظور با توجه به ناحیه تحت درمان، نخ ممکن است به خود پوست، بافت چربی یا عضله وارد شود. بلافاصله پس از انجام این کار می‌توان ایجاد برآمدگی را در وضعیت پوست مشاهده کرد. با این وجود، نتایج این درمان با گذشت چند روز تا چند ماه پس از تکمیل آن با تحریک تولید کولاژن جدید در پوست بهبود می‌یابد. به این ترتیب تمام ساختار پوست ترمیم شده و پوست ظاهر ضخیم‌تر، محکم‌تر و صاف‌تر پیدا خواهد کرد. در واقع لیفت با نخ می‌تواند خطوط ریز و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست را محو کند.

e1

انواع نخ‌های مورد استفاده در لیفت با نخ


امروزه انواع مختلفی از نخ‌ها با ضخامت‌های گوناگون برای درمان نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور خلاصه می‌توان بیان کرد که انواع صاف و نازک این نخ‌ها (non-barbed threads) را می‌توان برای درمان خطوط ریز ایجاد شده بر روی صورت و نیز به منظور سفت کردن و بالا کشیدن پوست بخش‌هایی مثل خط فک و گردن مورد استفاده قرار داد. این شرایط در حالی است که نخ‌های ضخیم‌تر و دندانه‌دار (barbed threads) برای ایجاد بهبود با اهمیت در ناحیه میانی و پایین صورت استفاده می‌شوند. گاهی اوقات جهت دستیابی به بهترین نتایج ممکن برای افراد، ترکیبی از این دو نوع نخ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نواحی قابل درمان بدن از طریق لیفت با نخ


امکان استفاده از این روش درمانی بطور گسترده برای نواحی مختلف بدن و بطور خاص تمام نواحی صورت و گردن وجود دارد. برخی از پر کاربردترین محل‌های درمان با این روش به شرح زیر هستند:

 • بالا و پایین گونه ها
 • پیشانی (لیفت ابرو با نخ)
 • خط فک
 • گردن
 • خطوط نازولابیال
 • خطوط ماریونت
 • شکم
 • سینه‌ها
 • زانوها
 • بازوها

این روش درمانی می‌تواند جوانسازی پوست را از طریق بهبود ساختار پوست و تنگ کردن منافذ آن به همراه داشته باشد. علاوه بر این از طریق لیفت با نخ می‌توان ظاهر صورت فرد را بهبود بخشیده، لیفت پوست را در نواحی گونه‌ها، آرواره، گردن و نیز ابرو انجام داد.

افراد ایده‌آل برای استفاده از روش درمان زیبایی لیفت با نخ


با افزایش سن، تاثیر ناشی از جاذبه بیشتر از قبل بر روی صورت نمایان می‌شود. به این ترتیب بافت نگه‌دارنده پوست گونه ها ضعیف شده، پوست چربی خود را از دست می‌دهد. همچنین در نتیجه این شرایط دو طرف دهان به سمت پایین یعنی ناحیه چانه متمایل شده و پوست ناحیه پایین صورت و گردن دچار افتادگی می‌شود. افراد مناسب برای استفاده از این روش درمانی کسانی هستند که دچار افتادگی خفیف تا متوسط در بافت صورت خود شده‌اند. معمولاً این افراد در سنین بین سی و پنج تا پنجاه سالگی قرار دارند.

تاثیرات ناشی از لیفت با نخ


لیفت با نخ دارای تاثیرات قوی دوگانه بر وضعیت فرد است. اولین تاثیر این روش به لیفت فوری پوست در ناحیه تحت درمان مربوط است، در حالی‌که دومین تاثیر آن مربوط به تحریک تولید کولاژن، الاستین و هیالورونیک‌اسید توسط بدن است. در این رابطه می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

 • کولاژن پروتئینی است که مسئولیت ایجاد کشیدگی و سفتی را در پوست بر عهده دارد.
 • الاستین با محکمی و قابلیت ارتجاعی پوست ارتباط دارد.
 • هیالورونیک‌اسید به مرطوب باقی ماندن پوست کمک می‌کند. به این ترتیب لیفت صورت با نخ با تحریک تولید هیالورونیک‌اسید باعث افزایش سطح رطوبت پوست و کاهش احتمال ایجاد چین و چروک بر روی آن می‌شود.

قبل از شروع درمان


قبل از شروع درمان سوابق کامل بیمار از وی گرفته شده و زمان کافی به بیمار برای طرح نگرانی‌ها و نیز نتایج مورد انتظار وی داده می‌شود. در صورتی که انجام بررسی‌ها نشان دهنده مناسب بودن این روش برای درمان شما باشد و در ادامه تصمیم بگیرید از این درمان استفاده کنید، هماهنگی لازم برای جلسه درمان انجام خواهد شد.

در روز درمان


در روز درمان از کرم بی‌حسی موضعی بر روی پوست استفاده می‌شود و تاثیرگذاری این کرم‌ها به 20 تا 30 دقیقه زمان نیاز دارد. پس از بی‌حس شدن پوست، فرآیند درمان فرد شروع خواهد شد. مواد بی‌حسی موضعی استفاده شده در نخ‌های ضخیم و دندانه‌دار باعث می‌شود فرآیند درمان با این نوع نخ‌ها بطور کامل بی درد باشد. هنگامی که فرآیند درمان کامل شد، از ماسک مخصوص برای مدت 20 تا 40 دقیقه برای تسکین شرایط بر روی پوست استفاده می‌گردد. در ادامه توصیه‌های لازم برای مراقبت‌های پس از درمان در اختیار بیمار قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است کل فرآیند درمان در این شرایط به حدود 60 دقیقه زمان نیاز خواهد داشت.

نتایج مورد انتظار پس از لیفت با نخ


لیفت با نخ باعث ایجاد نتایج طبیعی فوری در ظاهر پوست می‌شود. به این ترتیب پس از گذشت حدود 10 تا 14 روز، فرآیند طبیعی تولید پروتئین در پوست شروع شده و برای مدت بیش از دو سال ادامه پیدا می‌کند. در نهایت پوست بیمار نرم شده و قابلیت ارتجاعی خود را به دست خواهد آورد.

عوامل خطر


مشاهده مقداری کبودی در پوست بیمار پس از درمان از عوارض لیفت با نخ است. میزان کبودی ایجاد شده در این شرایط بستگی به ناحیه تحت درمان داشته و از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. به هر حال، باید توجه داشته باشید کبودی احتمالی ایجاد شده و عوارض لیفت با نخ به نسبت ناچیز است و نیازی به ریکاوری برای بهبود بیمار نیست.

هزینه لیفت با نخ


هزینه لیفت با نخ به تعداد نخ‌های مورد نیاز برای درمان بیمار بستگی دارد. برای اطلاع دقیق درباره هزینه درمان، بیمار می‌تواند در طول جلسه مشاوره و هماهنگی شروع درمان با پزشک معالج خود صحبت کند.

به این پست امتیاز دهید.