میکرونیدلینگ و جوانسازی پوست

17

همزمان با بالا رفتن سن، پوست ما با علائمی مثل شل شدن، نازک شدن و کاهش انعطاف‌پذیری همراه خواهد بود. این علائم به دلیل کاهش فیبروبلاست و پروتئین کلاژن است. درنتیجه چین‌وچروک، افتادگی و ظاهر کسل‌کننده به وجود می‌آید. یکی از بهترین روش جوان سازی پوست ، درمان با میکرونیدلینگ یا  القا کلاژن است. میکرونیدلینگ منجر به نرم و صاف‌تر شدن، تازه شدن و جوان شدن پوست می‌شود. این روش درمان با کمترین تهاجم همراه خواهد بود که باعث آغاز ترمیم طبیعی پوست بدن می‌شود. نتایج شامل افزایش تولید کلاژن و الاستین، افزایش جذب سرمها، اسید هیالورونیک و سلول‌های بنیادی هست که منجر به تحریک بهبود پوست می‌شود.

در کلینیک زیبایی ما افتخار ارائه درمان‌های امن با بهترین و طبیعی‌ترین نتایج را دارا هستیم. ابتدا در جلسه مشاوره، متخصصان ما در مورد روش‌های درمانی مختلف و اثرات هریک از آن‌ها به شما توضیح خواهند داد و شما این فرصت را در اختیار خواهید داشت تا سوالات و ابهامات خود در این مورد را از آن‌ها بپرسید. متخصصان ما در جلسه مشاوره وضعیت پوست و صورت شما را نیز بررسی می‌کنند. آن‌ها از تاثیرات افزایش سن و پیری برآناتومی صورت و از دست دادن چربی و حجم نواحی مختلف آن و ایجاد چین و چروک آگاهی دارند و می‌توانند روش درمانی مناسب را به شما پیشنهاد دهند تا به بهترین نتیجه دلخواه خود دست یابید. پس از راهنمایی‌های لازم، شما می‌توانید روش درمانی مورد نظر خود را انتخاب و درمان را آغاز کنید. برای تعیین وقت ملاقات شما می‌توانید از طریق شماره های ما در تماس باشید.

میکرونیدلینگ چیست؟


میکرونیدلینگ که با نام‌های سوزن پوست، سوزن میکرو و القای کلاژن زیرپوستی (PCI)، نیز شناخته می‌شود،  یک روش  درمان ساده  با کمترین تهاجم است که با استفاده از سوزن‌های ریز، بدن شما را برای تولید کلاژن جدید تحریک می‌کند. کلاژن تازه عمل جوان‌سازی پوست شما را با بهبود بافت‌های پوست و سفت کردن آن‌ها انجام می‌دهد و باعث بهبود چین‌وچروک، خطوط ریز، زخم و ترک‌های ناشی از کشش پوست و اصلاح تغییرات رنگ و عیوب پوست می‌شود.

این درمان شامل 12 میکرو سوزن در میان یک قلم در بالای ناحیه تحت درمان است که سوراخ‌های کوچک در لایه بالایی پوست ایجاد می‌کنند.این زخم‌های کوچک پوست باعث تحریک سیستم دفاعی طبیعی بدن و تولید رشته‌های کلاژن و الاستین می‌شود.همزمان مویرگ‌های جدید(عروق شعریه) هم ساخته می‌شوند که کانال‌ها و سوراخ‌های ایجادشده توسط سوزن‌ها را پر می‌کنند. نتیجه حاکی از حجم دادن و ضخیم شدن پوست، بهبود عیوب و تغییر رنگ پوست و بهبود جریان خون است.

کاندیدای مناسب برای میکرونیدلینگ


میکرونیدلینگ برای تمام انواع پوست با رنگ‌های مختلف بی‌خطر است. این روش برای همه کسانی که بخواهند مجدداً ظاهر جوانی را به دست آورند و پوست خود را جوان کنند، ایده آل است. این درمان به‌ویژه برای نواحی‌ای مانند پوست نازک دور چشم، گردن، دهان و ناحیه پشت دست‌ها که درمان آن‌ها با روش‌های متداول دیگر سخت هست، مناسب است. در میکرونیدلینگ خطر اضافه شدن رنگ‌دانه پس از عمل وجود ندارد.

نواحی از بدن که می‌توان با میکرونیدلینگ درمان کرد


میکرونیدلینگ می‌تواند به بهبود بیماری و مشکلات زیر کمک کند:

 • خطوط ریز
 • چین‌وچروک
 • جای جوش
 • اسکار و زخم‌های جدید و قدیمی
 • شل شدن و افتادگی پوست
 • منافذ باز و بزرگ پوست
 • بافت پوست
 • ترک و کشیدگی پوست
 • تون پوست

مزایای میکرونیدلینگ


این درمان بی‌خطر مزایای زیادی دارد. ازجمله:

 • جذب عمیق‌تر مواد تشکیل‌دهنده فعال در کرم‌ها و سرم‌های موضعی
 • بهبود جریان خون و گردش خون
 • افزایش تولید کلاژن از طریق تحریک فیبروبلاست
 • امن برای تمام انواع پوست
 • غیر آلرژی‌زا، از آن جا که هیچ تزریقی انجام نمی‌شود و سوزن‌های تیتانیوم با درجه پزشکی استفاده می‌شود.
 • کم‌هزینه‌تر از درمان‌های متداول دیگر
 • امن برای استفاده در پوست سر و بدن و همچنین پوست نازک دور چشم، گردن و دهان
 • درد کمتر با نتایج بهتر نسبت به لیزرهای سنتی

اثرات میکرونیدلینگ روی پوست


میکرونیدلینگ اثرات قابل‌توجهی روی پوست دارد:

 • بهبود بافت پوست و بهبود چین‌وچروک‌ها
 • بازسازی بافت‌های پوست
 • بهبود زخم، به‌ویژه جای جوش (چون نواحی فرورفته با لایه‌های بافت جدید بالا می‌آیند)
 • بهبود لایه بالایی یا بیرونی پوست
 • کوچک کردن منافذ باز پوست
 • بهبود علائم کشیدگی پوست

مراحل درمان با میکرونیدلینگ


نخست، پوست را تمیز کرده  و یک کرم بی‌حس‌کننده برای به حداقل رساندن هرگونه ناراحتی در طول عمل استفاده می‌شود. در کلینیک زیبایی ما با استفاده از یک کرم تحریک‌کننده کلاژن مانند اسید هیالورونیک، سرم ویتامین C برای دستیابی به بهترین نتایج و بهبود سریع استفاده می‌کنیم .

بعد، یک قلم کوچک با نوک استریل یک‌بار مصرف که حاوی میکرو سوزن‌ها هست، بر روی پوست می‌چرخد تا سوراخ‌های کوچک با فاصله مساوی ایجاد کند. عمق و زاویه سوزن‌ها به دقت تنظیم می‌شود.

ازآنجاکه سوزن‌هایی که  در طول عمل استفاده می‌شوند، مثل سوزن‌های خال‌کوبی بسیار ریز و کوچک هستند، ناراحتی و درد این روش خیلی کم است. بااین‌حال، ما می‌توانیم قبل از شروع عمل، یک کرم بی‌حس‌کننده برای  ناحیه تحت درمان استفاده کنیم و این باعث کاهش هرگونه درد که ممکن است در طول درمان پیش بیاید، می‌شود.

پس از انجام درمان، یک سرم ویتامین C تسکین‌دهنده و یا اسید هیالورونیک برای آب‌رسانی پوست و درمان و محافظت آن در طول فرایند بهبود همراه با ضد آفتاب برای محافظت از پوست در مقابل آسیب نور خورشید، استفاده می‌کنیم.

چند جلسه درمان میکرونیدلینگ موردنیاز است؟

تعداد جلسات درمان که شما انتخاب می‌کنید به نتیجه‌ای که می‌خواهید بگیرید، بستگی دارد. تکرار درمان هر 4-6 هفته یک‌بار مشکلی ندارد و امن است. به خاطر داشته باشید که ما در حال تشخیص میزان تولید کلاژن بدن شما هستیم و ممکن است چند ماه طول بکشد تا مزایای کامل تولید پروتئین فیبروبلاست دیده شود.

به‌طورکلی، تعداد جلسات درمان به پاسخ بدن شما به این درمان و مقدار آسیب پوستتان و انتظار شما از نتایج درمان، بستگی دارد. نتایج معمولاً پس از اولین جلسه درمان قابل‌مشاهده است.

پس از درمان با میکرونیدلینگ

4180377abab925e5231e88a70f2921ff

ممکن است 24 ساعت پس از درمان، متوجه برخی علائم مانند قرمزی و پف کم - شبیه به آفتاب‌سوختگی خفیف بشوید. در کمتر از 7 - 14 روز پوست شما به صورت قابل توجهی نرم، صاف و درخشنده می‌شود ، اما نتایج کامل درمان  تا چند ماه بعد دیده نمی‌شود: کاهش چین‌وچروک، رنگ بهتر و پوست سالم و محکم‌تر.

زمان نقاهت میکرونیدلینگ

پوست به‌سرعت پس از این درمان با حداقل تهاجم بهبود پیدا می‌کند. قرمزی  پوست  به رنگ صورتی کم‌رنگ  و ملایم تبدیل می‌شود که ممکن است 12-48  ساعت طول بکشد. قرمزی را می‌توان با اسید هیالورونیک و ضد آفتاب به حداقل رساند.

مراقبت پس از میکرونیدلینگ

پوست شما تا  2-3 روز پس از درمان به محیط مناسب برای بهبود نیاز دارد. از رتینول آلفا هیدروکسی اسید (اسید گلیکولیک) ، مواد اسیدی یا "فعال" اجتناب کنید. علاوه بر این، سعی کنید پوست خود را در معرض نور خورشید قرار ندهید. اگر هم باید در مقابل نور خورشید باشید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. در بیش از 150.000 روش میکرونیدلینگ که  در سراسر جهان انجام می‌شود ، تا به حال هیچ عوارض جانبی گزارش نشده است.شما ممکن است پس از درمان با پوست خشک مواجه شوید اما این خشکی باید در عرض چند روز از بین برود.

به این پست امتیاز دهید.