جوانسازی پوست دست و انگشتان با لیزر و تزریق ژل و چربی

16

دستان ما منعکس‌کننده‌ی شخصیت و چگونگی سلامت ما هستند. ظاهر پشت دست‌ها نشان‌دهنده‌ی سن ما هستند. بافت چربی زیر پوست دست در طول سال‌ها کم شده و بافت همبند نیز کاهش می‌یابد. این امر سبب ایجاد پوست اضافی شده و چین و چروک‌ها ظاهر می‌شوند. علاوه بر این، تغییراتی در رنگدانه‌های پوست (لکه‌های پیری) و آسیب‌های ناشی از نور خورشید ظاهر می‌شوند و تاندون‌ها و استخوان‌ها در میان پوست دیده می‌شوند. اگر دستان شما به وضوح پیرتر از آنچه متناسب با سن شما است به نظر برسد، هارمونی ظاهر کلی شما نامتوازن خواهد شد.

در کلینیک زیبایی، ما می‌توانیم این هارمونی را با استفاده از روش‌های درمانی موثر بازگردانیم. روش درمانی ما نتیجه‌ای بادوام اما نه دائمی را فراهم می‌کند که این امکان را به شما می‌دهد تا درمان خود را مطابق با تغییر سلیقه و مد، تغییر دهید.

در حالی که دستان ما همانند صورت دچار تغییرات می‌گردند، در کلینیک زیبایی ما با انواع روش‌های جوان‌سازی پوست قابل درمان هستند. چندین روش وجود دارد که می‌توانند جوانی را به دستان شما بازگرداند، بافت و شکل پوست شما را بهبود ببخشد و آسیب‌های ناشی از نور خورشید و لکه‌های پیری را کمتر نماید.

متخصصان پوست ما با آگاهی از ساختار دست یک برنامه‌ی جوان‌سازی متناسب و سفارشی و ایمن را برای دستان شما ایجاد می‌کنند. ترکیبی از قرص، تزریق ژل یا انتقال چربی مورد استفاده قرار می‌گیرد تا دستان شما ظاهری جوان پیدا کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره جوان‌سازی پوست و یا اینکه پی ببرید که آیا روش مناسبی برای شما می‌باشد با شماره‌های ما تماس بگیرید.

در جوان‌سازی پوست دو جنبه‌ی کلیدی باید مدنظر قرار بگیرد: بازسازی حجم ازدست‌رفته و جوان‌سازی پوست.

تکنیک‌ها و روش‌های خاصی می‌توانند اجرا شوند تا موجب بازگرداندن حجم و جوانسازی دست و انگشتان شده و علائم پیری دست و عوامل محیطی را از بین ببرند.

جوان‌سازی پوست دست


درمان موضعی (رتین-آ و مشتقات اسید گلیکولیک)

استفاده موضعی از رتین-آ و اسید گلیکولیک می‌تواند سبب ترمیم پوست آسیب‌دیده در اثر نور خورشید و ناپدید شدن لکه‌های پیری و جوانسازی پوست دست  شود. علاوه بر این، موجب تحریک ساخت کلاژن نیز می‌گردد.

لایه‌برداری شیمیایی

بسته به نوع پوست و نتیجه مورد نظر، پزشک شما ممکن است لایه‌برداری شیمیایی سطحی، متوسط یا عمیق را برای جوانسازی دست و انگشتان توصیه نماید. جراح، ماده‌ی شیمیایی مناسب یا ترکیبی از مواد شیمیایی را انتخاب کرده و در نواحی مختلف پوست اجرا می‌کند.

میکرودرم ابریژن (لایه‌برداری مکانیکی)

میکرودرم ابریژن یک روش پرداخت پوست اضافه است که سبب بهبود ظاهر پوست پیر می‌شود. این روش ایمن، سریع، راحت و موثر برای تمامی رنگ‌ها و انواع پوست از روشن تا تیره و خشک تا چرب می‌باشد. این فرایند ضد پیری می‌تواند ظاهری روشن‌تر و نرم‌تر به هر ناحیه‌ای از پوست که نیاز به لایه‌برداری داشته باشد از جمله صورت، گردن، دستان و سینه بدهد. این روش برای سال‌های متوالی به صورت موفقیت‌آمیز عمل کرده و در حال حاضر به علت موارد زیر یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی است:

  • کاهش خطوط ریز و زخم‌های جزئی
  • از بین بردن لکه‌های پیری و ناشی از نور خورشید
  • زدودن منافذ بزرگ و مسدود پوست
  • زدودن دانه‌های سرسیاه و سرسفید
  • بازگرداندن حس سلامتی و نرمی به پوست
  • کمک به مبارزه با علائم پیری
  • هیپرپیگمانتاسیون

فتوتراپی

ال‌ای‌دی (LED)

ال‌ای‌دی‌ها از نظر بیولوژیکی حائز اهمیت هستند زیرا می‌توانند عملکرد میتوکندری موجود در سلول‌ها را اصلاح نمایند. بنابراین، ال‌ای‌دی‌ها موجب واکنش‌های فتو-بیوشیمیایی سلولی طبیعی در پوست می‌گردند. همچنین روشی طبیعی و غیرتهاجمی برای جوان‌سازی پوست فراهم می‌کنند. نور ناشی از ال‌ای‌دی‌های درجه‌ی طبی با سلول‌ها تعامل پیدا کرده و آنها را تحریک می‌کند تا کلاژن و الاستین جدید تولید کنند. مطالعات بسیاری نشان می‌دهند که همان انرژی ال‌ای‌دی که در درمان زخم‌ها مفید است، می‌تواند برای اثرگذاری بر ساخت کلاژن استفاده شود.

درمان آی‌پی‌ال (IPL)

در روش جوان‌سازی از طریق نور از نور شدید پالسی (IPL) استفاده می‌شود تا پوست پیر شده را جوان نماید. روش‌های درمانی IPL حالت پوست را بهبود داده و بویژه برای درمان لکه‌های پیری، کک و مک و زخم‌ها موثر است. آی‌پی‌ال یک درمان غیر تخریبی و غیر تهاجمی می‌باشد که به این معنی است که پوست برداشته یا آسیب‌دیده نخواهد شد. نور، بدون ضرر از میان پوست عبور کرده و توسط لکه‌ها و ضایعات پوستی جذب می‌شود. سلول‌های غیر طبیعی نابود گریده و تنها بافت‌های سالم باقی می‌مانند. آی‌پی‌ال همچنین سبب افزایش رشد کلاژن و پر شدن جای زخم‌ها شده و به پوست درخشش جوانی را می‌دهد.

اصلاح پوست اضافی

پوست اضافه در بالای دست را می‌توان از طریق ایجاد برش کوچک یا با استفاده از قابلیت لیزر در منقبض کردن پوست از بین برد.

بازسازی حجم دست


تزریق ژل

پوست موجود در پشت دست تنها یک ساختار چربی حمایت‌کننده‌ی بسیار نازک دارد. علاوه بر آن، این پوست بسیار نازک بوده و بطور معمول در صورتی که پوشیده نباشد در معرض نور آفتاب است. بنابراین، پوست خاصیت ارتجاعی خود را خیلی زود از دست می‌دهد. رگ‌های خونی و تاندون‌ها پدیدار می‌شوند. پشت دستان با یک لایه‌ نازک و یکنواخت اسید هیالورونیک یا کلسیم هیدروکسی آپاتیت که تقریباً بدون درد و بدون عوارض جانبی است قابل برجسته شدن است. دست‌ها بوضوح و بطور آشکار جوان بنظر می‌رسند.

قبل از تزریق ژل یک کرم بی‌حس کننده به مدت 15 الی 30 دقیقه بر روی ناحیه‌ی مورد نظر مالیده می‌شود. سپس این ناحیه با ضدعفونی‌کننده تمیز شده و علامت‌گذاری می‌گردد. سپس یک سری تزریق‌های اسید هیالورونیک در محدوده‌ی مورد درمان انجام می‌پذیرد. این تزریق‌ها میان فضاهای انگشتان، بین انگشت دوم و سوم و بین انگشت سوم و چهارم انجام می‌شود. یک بی‌حس‌کننده‌ی موضعی قبل از تزریق استفاده می‌شود. بعد از تزریق، دست‌ها ماساژ داده می‌شوند تا فیلر در سرتاسر دست‌ها پخش شود. باید دقت شود که در طول فرایند، به دست آسیبی وارد نشود که منظور آسیب به تاندون‌ها و رگ‌ها است.

درمان لیزری

لیزر درمانی جهت پوست و زیبایی، جزء اساسی در برنامه درمانی کلینیک زیبایی ما می‌باشد. کلینیک ما دارای سیستم‌های لیزر و نور مختلفی است و در جایگاهی است که بتواند مناسب‌ترین انتخاب در زمینه تجهیزات را برای هر درمان داشته باشد.

لکه‌های پیری بر روی پشت دست توسط تعداد زیادی از مردم از نظر زیبایی غیرجذاب قلمداد می‌شوند. رفع آنها با لیزر در حال حاضر ظریف‌ترین و گسترده‌ترین روش می‌باشد. بنابراین لیزهای مخصوص برای از بین بردن رنگدانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مزیت این روش این است که پوست بیرونی کاملاً دست نخوره باقی می‌ماند و تنها پوسته‌ریزی حداقلی رخ می‌دهد. پوسته‌ریزی اندک بعد از یک هفته کم می‌شود در حالی که لکه‌های پیری بعد از درمان در اکثر موراد کاملاً از بین می‌روند. درمان باید در ماه‌هایی از سال انجام بگیرد که نور آفتاب کمتری وجود دارد.

تزریق چربی

تزریق چربی برای دستان شامل گرفتن چربی از ران یا شکم با استفاده از تکنیک‌های میکرو-لیپوساکشن و تزریق آن به دست می‌باشد. توخالی بودن دست بطور چشمگیری توسط تزریق چربی بهبود پیدا می‌کند.

جوانسازی پوست با تزریق چربی سبب ایجاد ظاهری پرپشت‌تر و جوان‌تر می‌شود. تغییر بلافاصه بعد از تزریق چربی قابل مشاهده است. این روش منحصر بفرد بوده و در حال همه‌گیر شدن است.

نتایج


Ucntitled-2

به این پست امتیاز دهید.