درمان چین و چروک صورت با لیزر،تزریق و لیفت

چین فرهمند

چین و چروک صورت و بطور خاص خطوط ایجاد شده دور چشم علائمی ناخوشایند از فرآیند بالا رفتن سن هستند. این علائم در حقیقت نشانه ای از پخته شدن فرد هستند، اما افراد مختلف به دلیل اینکه به خاطر این علائم سن آنها آشکار می شود، از ایجاد آنها ناراحت می گردند. خطوط ریز و چین و چروک ها تاثیرات مشهود از ماهیت طبیعی افزایش سن در انسان هستند، اما امکان جلوگیری از چروک صورت در سنین پایین یا حتی از بین بردن آنها در سنین بالا وجود دارد. دلایل اصلی ایجاد چین و چروک در ناحیه صورت مربوط به افزایش سن و عدم سلامت پوست است و در نهایت این علائم باعث می شوند سن فرد بیشتر از واقعیت به نظر برسد. برای جلوگیری از این مشکل، لازم است از رژیم های پوستی مخصوص با توجه به نوع پوست فرد استفاده شود. اما اگر شما به دنبال رهایی از این علائم هستید، هیچ راهکاری بهتر از روش های درمان زیبایی برای شما وجود ندارد.

در کلینیک زیبایی ، هدف ما ایجاد احساس راحتی و آسایش برای استفاده از خدمات درمانی زیبایی می باشد. به این ترتیب متخصصان کاملاً آموزش دیده و با تجربه ما بطور دوستانه راهنمایی های حرفه ای خود درباره بهترین روش های درمان و توصیه های لازم پس از تکمیل آن را در اختیار بیماران قرار می دهند. در این کلینیک خدمات درمانی تخصصی به منظور جوان سازی ظاهر صورت و بطور خاص رفع چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست به بیماران ارائه می شود. به این ترتیب در صورت تمایل برای تماس گرفتن با ما و وقت گرفتن می توانید با شماره های ما تماس گرفته یا از شبکه های تلگرام، واتس آپ و وایبر به این منظور استفاده کنید.

 

دلایل ایجاد مشکل


بالا رفتن سن تنها دلیل ایجاد چین و چروک صورت و نیز خطوط دور چشم نیست. قرار گرفتن در معرض نور خورشید، نگاه کردن با چشمان نیمه باز، لبخند زدن، سیگار کشیدن، جوش زدن روی صورت، حرکت عضلات، عمل جراحی، و انواع مختلف آسیب دیدگی ها همگی می توانند باعث ایجاد چین و چروک بر روی صورت و دور چشم ها شوند. در صورتی که شما متوجه شدید چین و چروک های ایجاد شده زیر یکی از چشم های شما بیشتر از چشم دیگر است، احتمالاً ایجاد مشکل با لبخند زدن یا خوابیدن مربوط می باشد. به این ترتیب ممکن است لبخند شما به صورت نا متقارن به یک طرف صورت متمایل باشد یا اینکه ممکن است شما در هنگام خوابیدن به یک سمت صورت خود بیشتر بخوابید. به این ترتیب یک طرف صورت در هنگام خواب بیشتر از طرف دیگر به بالش فشار داده شده و این شرایط باعث ایجاد چین و چروک در ناحیه صورت و بطور خاص دور چشم ها می گردد.

روش های درمان قابل استفاده برای رفع چین و چروک پوست در کلینیکما


برداشتن لایه های پوستی برای درمان چروک صورت یا گودی غیر عادی ایجاد شده در پوست صورت یک راهکار موثر برای دستیابی به ظاهر پوست صاف تر و جوان تر می باشد. در حال حاضر در کلینیک ما  از تکنیک های زیر برای ترمیم چین و چروک ایجاد شده روی صورت و زیر چشم ها استفاده می شود:

تجدید ساختار پوست با لیزر

لیزر درمانی یکی از پیشرفته ترین تکنیک های مورد استفاده برای از بین بردن خطوط و چین و چروک های ایجاد شده بر روی پوست می باشد. در این روش از پرتوی لیزر برای وارد کردن آسیب به لایه های بالاتر پوست و آزاد کردن پوست صاف بدون چروک در لایه های پایین تر استفاده می شود. این روش همچنین فرآیند تولید کولاژن در پوست انسان را تحریک می کند. کولاژن یک پروتئین طبیعی است که پوست را مرطوب و صاف نگه می دارد.

انواع لیزرها

انواع لیزرهای قابل استفاده برای رفع چین و چروک پوست به شرح زیر هستند:

• لیزر اربیم (Erbium): این نوع لیزر چین و چروک های سطحی پوست را از بین برده و به این ترتیب می تواند در طول چند روز پوست بیمار را صاف و هموار کند.
• لیزر دی اکسید کربن (CO2): برای رفع چین و چروک های قوی تر از لیزر دی اکسید کربن استفاده می شود. این نوع لیزر لایه های بالای پوست را تجزیه کرده و به این ترتیب پوست فرد را صاف و جوان می کند.

درمان از طریق تزریق بوتاکس

در این حالت از تزریق بوتاکس به عضلات عامل ایجاد چین و چروک در پوست همچون خطوط ایجاد شده بین ابروها و نیز خطوط امتداد یافته از گوشه چشم ها (خطوط پا کلاغی) استفاده می شود. پس از تزریق بوتاکس شما می توانید فعالیت های عادی روزمره خود را ادامه دهید تا پس از گذشت 3 تا 14 روز خطوط صورت شما به تدریج محو شده و پوست صاف و هموار نمایان شود. در این حالت معمولاً بیمار پس از 2 هفته با پزشک در کلینیک ملاقات می کند تا در این جلسه ملاقات رایگان پزشک بتواند از دستیابی به نتایج مطلوب طبق نظر شما مطمئن گردد. علاوه بر این توجه داشته باشید بیمار ممکن است پس از درمان با قرمزی، کبودی، یا احساس سوزش موقت در محل های تزریق مواجه شود.

تزریق ژل

چین و چروک هایی که پس از بکارگیری سایر روش ها بر روی پوست باقی می مانند، ممکن است برای از بین رفتن نیازمند استفاده از پر کننده برای ایجاد برآمدگی در نقاط فرو رفته پوست باشند. خطوط ایجاد شده اطراف دهان، بینی و چانه رایج ترین محل هایی است که با این روش درمان می شوند. اکثر ژل ها دارای تاثیر درمانی موقتی در حدود 4 تا 6 ماه هستند و پس از گذشت این مدت لازم است مجدداً بر روی بیمار تکرار گردند. هیالورونیک اسید رایج ترین ماده مورد استفاده برای تزریق به عنوان ژل جهت رفع چین و چروک پوست و خطوط دور چشم است. عوارض جانبی این روش درمانی می تواند شامل کبودی، ورم و درد موقت در نواحی تزریق باشد. در موارد نادر ممکن است بیمار با نکروز یا بافت مردگی نیز در این رابطه مواجه شود.

هیدرودرم آبریژن

روش هیدرودرم آبریژن درمانی برای بهبود وضعیت پوست، کاهش چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی آن، و نیز مرطوب کردن لایه های عمیق تر پوست بسیار موثر است. به این ترتیب چرخش خون در ناحیه تحت درمان افزایش یافته و این شرایط باعث افزایش تولید کولاژن می شود که در نهایت بهبود ساختار پوست را به همراه دارد. این روش درمانی یک روش غیر تهاجمی و بدون درد است که پوستی با ظاهر جوان تر، سالم تر و درخشنده تر برای شما ایجاد می نماید.

میکرو درم آبریژن

میکرودرم آبریژن یک روش درمانی است که باعث تراشیدن پوست در لایه های سطحی و نیز عمیق آن می شود. هر چه پوست فرد ضخیم تر باشد و به خاطر افزایش سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، تغییرات هورمونی و گاهی اوقات چربی طبیعی پوست، متراکم تر باشد، تراکم سلولی پوست و تجمع لایه های ناسالم بر روی آن بیشتر خواهد بود. این شرایط باعث ایجاد ظاهر نامناسب، گرفته و غیر جذاب برای پوست فرد می شود و در نتیجه آن ممکن است لکه های سیاه یا تغییر رنگ بر روی پوست مشاهده گردد.
نتایج حاصل از میکرو درم آبریژن

  •  جوان کردن فوری پوست
  •  ترمیم منافذ پوست
  •  روشن کردن پوست
  •  مرطوب کردن پوست
  •  بهبود وضعیت ظاهری و ساختار پوست
  •  لایه برداری سطحی پوست

میکرو نیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش درمانی ابتکاری است که در آن چین و چروک های پوست از طریق نفوذ سریع سوزن های ریز (بدون وارد شدن آسیب جدی به لایه های پوست) در پوست درمان می شود. از طریق این روش درمانی، یک ستون ریز در پوست ایجاد می شود که نقش آن تسریع فرآیند بهبود و تامین فاکتورهای رشد لازم برای مکانیزم طبیعی ترمیم پوست است. در حقیقت این روش تاثیری مشابه لایه برداری پوست داشته، اما کمترین تاثیر منفی را بر لایه های مختلف پوست دارد.

مزوتراپی

با این روش درمانی باعث افزایش سطح رطوبت در ناحیه صورت شده و فرآیند تولید کولاژن جدید را تحریک می کند. به این ترتیب مزوتراپی با کاهش خطوط و چین و چروک های ریز پوست باعث آهسته شدن فرآیند افزایش سن می شود. به دنبال استفاده از این روش درمانی پوست بیمار صاف، هماهنگ و برآمده خواهد شد.

لیفت صورت

در این روش درمانی، پوست و چربی اضافی با استفاده از عمل جراحی از ناحیه صورت و گردن برداشته می شود و به این ترتیب چین و چروک های صورت از بین می رود. علاوه بر این در هنگام انجام لیفت صورت، امکان سفت کردن عضلات و لایه های بافت پیوندی نیز در نواحی تحت درمان وجود دارد. نتایج این روش درمانی معمولاً از 7 تا 10 سال دوام و ماندگاری دارد.

پیشگیری


برای افرادی که پوست جوان داشته و به دنبال پیشگیری از ایجاد چین و چروک بر روی پوست صورت و درمان چین و چروک هستند، توصیه ما می تواند استفاده کافی از مکمل های حاوی ویتامین C و E و نیز سایر مواد مغذی کاملاً طبیعی برای مرطوب کردن، تغذیه، صاف کردن، و هموار کردن پوست باشد که می بایست هر روز صبح و شب مصرف شده یا مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به این توصیه و نیز بکارگیری روش های درمانی ذکر شده فوق در مواقع لازم، شما می توانید از ایجاد چین و چروک روی صورت و بطور خاص نواحی دور چشم ها پیشگیری نمایید.

به این پست امتیاز دهید.