پف زیر چشم: علت و درمان

7

هر فردی ممکن است به مشکل پف زیر چشم‌ها دچار شود و به نظر می‌رسد که با بالا رفتن سن، این مشکل شدید‌تر نیز می‌شود. علاوه بر بالا رفتن سن، عوامل مهم دیگری مانند رژیم غذایی نامناسب، کمبود خواب، مشکلات پوستی، اختلالات تیروئید و حتی چیز ساده‌ای مانند گریه کردن، نیز می‌تواند در بروز پف زیر چشم نقش داشته باشند. پف کردن زیر چشم باعث می‌شود ظاهر شما حالت خسته‌ای پیدا کند و همچنین سن شما بیشتر از آنچه هست به نظر بیاید. اگر شما نیز به این مشکل دچار هستید و به دنبال راه حلی برای آن هستید، باید به شما بگوییم که روش‌های درمانی مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی ، بعد از ارزیابی دقیق وضعیت شما، بهترین روش درمانی را پیشنهاد می‌کنند و می‌توانند به شما کمک کنند که ظاهر جوان و شاداب خود را دوباره بازیابید و نسبت به ظاهر خود حس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) یکی از جراحی‌های رایج چشم است که توسط متخصص چشم ما در این کلینیک انجام می‌شود. بالا رفتن سن،‌ تروما، اختلالات هورمونی و بسیاری عوامل دیگر موجب بروز مشکلاتی مانند پف زیر چشم، چین و چروک، جای زخم و بدفرمی ناحیه اطراف چشم می‌شود و خوشبختانه با انجام جراحی زیبایی پلک می‌توان تمامی این مشکلات را برطرف کرد. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید و یک وقت قبلی برای مشاوره تعیین کنید.

علل بروز پف زیر چشم


به طور طبیعی، با بالارفتن سن، پوست اطراف چشم قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و عضلات اطراف چشم نیز شل می‌شوند. شل شدن و افتادگی پوست در اطراف چشم‌ها موجب ایجاد چین خوردگی در پلک بالایی و چروک‌های عمیق در پلک پایینی می‌شود. شل شدن بافت‌های زیر چشم نیز باعث می‌شود که چربی که در کاسه‌ی چشم قرار دارد به طرف بیرون برآمده شود و حالت پف کردگی در زیر چشم ایجاد کند. در مواردی که میزان شل‌شدگی پوست بیشتر است، ممکن است پوست زیر ابرو افتاده شود و روی پلک بالایی بیافتد و در موارد شدید‌تر حتی ممکن است افتادگی پوست زیر ابرو به حدی زیاد باشد که در دید فرد اختلال ایجاد کند.

پف‌کردگی زیر چشم‌ها معمولا در صبح‌ها بیشتر است، خصوصا اگر شما تحت فشار و استرس باشید یا شب قبل، خوب نخوابیده باشید. علت پف‌کردگی چشم در طول شب این است که مایعات زیر‌پوستی که در طول روز در سرتاسر پوست شما پراکنده هستند، در هنگام شب در مناطقی از پوست که شل شده است، تجمع پیدا می‌کنند.
البته مشکل پف زیر چشم‌ها فقط به سنین بالا محدود نمی‌شود. در برخی از خانواده‌ها به خاطر داشتن استعداد ژنتیکی برای داشتن پف زیر چشم، این مشکل در سنین جوانی بروز می‌کند که در این موارد می‌توان در اوایل بیست سالگی، جراحی زیبایی پلک را انجام داد.

درمان پف زیر چشم


از آنجایی که پوست اطراف چشم بسیار حساس است به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارد. روش‌های درمان خانگی زیادی برای برطرف کردن پف زیر چشم وجود دارد، ولی نتایج این روش‌ها موقتی هستند. برای دستیابی به نتایج دائمی لازم است یکی از روش‌های درمانی تخصصی برای پف زیر چشم (جراحی یا غیرجراحی) را انتخاب کنید. روش جراحی برای رفع پف زیر چشم، جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نام دارد.

درمان‌های غیر جراحی

روشهای درمان غیرجراحی عبارتند از:

درمان با RF فراکشنال

از Rf فراکشنال همچنین  در زمانی که لازم است محل جراحی خونریزی نداشته باشد، برای ایجاد برش، بدون خونریزی استفاده می‌شود. برای مثال از این روش برای ایجاد برش‌های بدون خونریزی در حین انجام جراحی زیبایی پلک استفاده می‌شود.

درمان با تزریق ژل

یکی از روش‌های درمان غیرجراحی برای رفع پف زیر چشم، تزریق ژل است. ژل‌های تزریقی از ماده‌ای به نام هیالورونیک‌اسید تشکیل شده‌اند که این ماده به طور طبیعی نیز در بدن ما وجود دارد. ژل‌های تزریقی موجب بازیابی حجم از دست رفته (و یا افزایش حجم) در بافت‌های صورت می‌شود. در صورتی که بروز پف زیر چشم به خاطر کم شدن حجم گونه‌ها باشد، در نتیجه بازیابی حجم گونه‌ها باعث برطرف شدن حالت پف‌کردگی در زیر چشم می‌شود. ممکن است این روش برای مواردی که چربی زیر چشم زیاد است نیز مفید باشد که البته این مورد بستگی به آناتومی صورت بیمار دارد.

مزوتراپی

انجام مزوتراپی نه تنها پف زیر چشم را کاهش می‌دهد بلکه باعث محو شدن سیاهی و تیرگی زیر چشم نیز می‌شود. معمولا نتایج حاصل از مزوتراپی بعد از دو جلسه‌ی درمانی قابل مشاهده هستند و بعد از آن باید طی همان زمان مشابه، 4 تا 6 جلسه درمانی دیگر، مزوتراپی انجام شود.

کربوکسی‌تراپی

در صورتی که پف زیر چشم به خاطر کم بودن جریان خون در این ناحیه باشد، با انجام کربوکسی‌تراپی می‌توان جریان خون در این ناحیه را افزایش داد. افزایش جریان خون و حضور اکسیژن بیشتر در این ناحیه موجب رفع سیاهی و تیرگی زیر چشم نیز می‌شود. برای حفظ نتایج حاصل از کربوکسی‌تراپی لازم است این درمان دوبار در سال تکرار شود.

تمامی روش‌های گفته شده برای افرادی که آمادگی انجام جراحی را ندارند، مناسب است و با استفاده از این روش‌ها می‌توان نیاز به انجام جراحی را به طور چشمگیری به تعویق انداخت.

جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

طی این جراحی پوست اضافی و چربی بیرون‌زده از زیر پلک برداشته می‌شود تا ظاهر چشم‌ها بسیار شاداب‌تر و جوان‌تر شود. گاهی اوقات تنها لازم است که پوست اضافی برداشته شود، گاهی لازم است که فقط چربی برداشته شود و در برخی موارد هر دو کار باید انجام شود. در صورتی که تنها نیاز به برداشتن چربی باشد، دیگر برشی در پلک ایجاد نمی‌شود و بنابراین جای زخم جراحی در زیر چشم باقی نمی‌ماند. می‌توان جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) را به طور همزمان یا ترکیبی با سایر جراحی‌های زیبایی مانند لیفت صورت، لیپوماتیک صورت یا تزریق ژل و بوتاکس انجام داد.

نتایج


Untitزled-2

به این پست امتیاز دهید.